COllAGEN UP Original | Nedir?

COllAGEN UP Original

İçeriğinde Collagen Peptides® bulunmaktadır. Sığır kollajenidir ve Molekül büyüklüğü 2kgDa’dur. Marin kollajenden farkı; Sığır kollajeni vücudumuzda bulunan kollajenle aynı aminoasit sıralamasına sahiptir. Günlük alım miktarı ise 3 gr.’dır. Formül içerisinde içeriğinde birçok vitamin ve mineral kompleks bulunmaktadır. Vitamin ve minerallerin etkinlinliğini arttırmak için karabiber ekstresi (%95 Piperin etken maddesi) ile biyoyararlanımlılığı arttırılmıştır. Destekleyici olarak İzlanda yosunu içermektedir. Acerola Dry Ekstrakt (Barbados Kirazı) sayesinde vücutta var olan kollajen üretimini arttırır ve güçlü bir antioksidandır. İçeriğindeki bitkisel ekstraktlar DNA Sertifikalıdır.( Yani bitkinin doğru yerinden doğru ekstraksiyon yöntemiyle aktif maddenin saflığını koruyan bir uygulamadır).

Tüm bu özel malzemelerin karışımında 4 ve 8 hafta olarak, saç,kaş,kirpik sağlığına, varislere ve eklemağrılarına, tüm vücuttaki kırışıklık derinliğine, esnekliğe, cilt nemlendirmesine, selülite ve tırnak sağlığına oldukça etkili bir formüldür. Mide asidik bir ortamdır. Sağlıklı bir bireyin midesinin ortalama pH değeri 1 - 3,5 arasındadır. Collagen Up Hair’ ın çalıştığı optimum pH aralığı, mide PH aralıgındadır. Etkinliklerinin azalmaması ve optimum etkinlikte vücuda emilimini sağlamak için uygun PH aralığında kullanılmıştır.

Sığır kollajenidir ve 2kDa molekül büyüklüğündedir. Bioactive Collagen Peptides® sindirim sistemi yoluyla kolaylıkla emilir ve cilde kolaylıkla erişebilir hale getirilir.Bu nedenle, Collagen toplam vücut kollajenini arttırmayı ve cildin yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeyi mümkün kılar Kollajen ve elastin cilt yapısını, cilt sıkılığını ve elastikiyetini koruyan temel bileşenlerdir ve bunlar kırışık oluşumunu doğrudan etkiler.

Vitamin C;

 • Vücuttaki kollajen üretimini destekler. Vücuda birlikte bağlanan ve bağ yapı bloğu olan kollajen üretiminde vücudun korunmasına yardımcı olur. Cilt, kıkırdak, bağ, kornea oluşumunun sağlığı için çok önemlidir.
 • Yaraların daha hızlı iyileşmesine katkıda bulunur.
 • Beyaz kan hücresi üretimini artırır ve bağışıklık sistemi dengesi için önemlidir.
 • Vücudun adrenal hormonları üretmesine yardımcı olur.
Vitamin E (α-TE);

Oksidatif Stresten hücrelerin korunmasına katkıda bulunur.

Vitamin B6;

Suda çözünebilen, kristalin yapıda B grubu kompleks vitaminidir.

Hyaluronik asit, cildin faydaları, özellikle kuru cildi hafifletmesi, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak ve yara iyileşmesini hızlandırmasıyla iyi bilinir.

 • Anti aging bir ekstraktır. Cildi nemlendirir ve su tutmasını sağlar. Elastikiyet ve sıkılık sağlar.
 • İzlanda yosunu çeşitli rahatsızlıklara yardımcı olmak için bitkisel bir tonik olarak alınır. Öncelikle, İzlanda yosunu yatıştırıcı ve sindirim sorunları tedavi etmek için bir tonik olarak kullanılır. İzlanda yosunu irritabl bağırsak sendromu (IBS) semptomlarını hafifletmeye yardımcı olmak için alınabilir ve hatta sindirim sistemi paraziti enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı olabilir.1,2
 • İzlanda yosun tonikleri de solunum koşullarında yardımcı olur. İzlanda yosunu almak göğüs tıkanıklığını temizlemeye yardımcı olabilir, öksürüğü hafifletebilir ve ağız ve boğaz iltihaplanmasını azaltabilir. İzlanda yosunu da bronşit ve diğer göğüs enfeksiyonlarına yardımcı olmak için kullanılmıştır.2
 • Bir tonik olarak, İzlanda yosunu da mesane ve böbrek problemlerini tedavi etmek ve bu bölgelerdeki enfeksiyonları temizlemek için faydalıdır. İzlanda yosunu da geleneksel olarak iştahı arttırmak için bir çare olarak kabul edilmiştir.

Meyvenin antioksidan, antidiyabetik, antikanser, ten beyazlatıcı ve antimikrobiyal etkilerinin yanısıra Vücuttaki doğal hyaluronik asit üretimini arttırır. Aynı zamanda Acerolada %25 doğal C vitamini bulunmaktadır.

 • Vücudumuzdaki her hücrede bulunur ve 35 yaşından sonra azalmaya başlar.
 • Hücrelerin enerji üretmesine yardımcı olmaktadır.
 • Antioksidan özelliği sayesinde hücreleri oksidatif hasara karşı korumaktadır.
 • Kırışıklıkların derinliğini azaltmaya yardımcı olmaktadır.
/collagenUp